درباره نویسنده

ساناز رمضانی

ساناز رمضانی

لیسانس اقتصاد و دانشجوی کارشناسی ارشد سینما، دانشگاه تربیت مدرس. مهم ترین اتفاق زندگیم وقتی افتاد که اودیسه فضایی کوبریک رو دیدم و چشمام برق زد. همون موقع بود که فهمیدم راهو اشتباه اومدم. بعد از یه تغییر مسیر کوچولو، حالا اینجام.

مطالب مرتبط

33 دیدگاه

 1. 1

  parasro

  من كه هيچى نفهميدم إز فيلم

  پاسخ
 2. 2

  مهناز عطرى

  پرويز شهبازى رو از فيلم بگيرى هيچى نداره و غير قابل تحمل

  پاسخ
 3. 3

  عليرضا

  مزخرف بود بي سر وته و چرت و پرت

  پاسخ
 4. 4

  منصور

  مشكلات فيلم هيچ ربطى به سانسور و زدنش نداره. فيلم از پايه مشكل داره داستان بي سر وته و منطق همه جا مي لنگه( البته اگه جايي اصلا منطق بشه پيدا كرد) اشتباه ديدنش

  پاسخ
 5. 5

  محمود

  من هنوز تو شوکم
  اینقدر سانسور ها و یا سر همبندی فیلم بد بود
  که بعد از سه ساعت از دیدن فیلم تو شوک هستم که عایا سازنده های فیلم دستمان انداخته اند یا سانسور چی ها یک ساعت از فیلم رو بردن تکی ببینن، یا بچه های سینما میخواستن زود تر خانه بروند و سر خود فیلم رو تمام کردن!!!

  پاسخ
 6. 6

  امير

  نقد خوبي بود. ممنون از نگارنده محترم.
  فيلمي بسيار گنگ،‌ پر ابهام و بي هيچ نشانه و كدگذاري براي درك موضوع و شناخت شخصيت‌ها…

  متاسفانه وقتي فيلمو ديدم سئوال اساسي كه جداي از ابهامات فيلم به ذهنم رسيد اين بود كه تهيه كننده و كارگردان محترم فيلم، چنانچه مميزي صورت گرفته يا نگرفته بود…آيا فيلم رو پس از تدوين ديده بودن؟؟… اساساً چه تفكري پشت ساخت اين فيلم وجود داشته؟
  كه اگر سانسوري صورت نگرفته باشه.. موضوع متاسفانه به توان فني و هنري عوامل توليد كننده فيلم برمي‌گرده…
  و اگر هم فيلم دستخوش تغييرات اساسي حاصل اعمال نظر نهادهاي مسئول!!!!!! نظارتي شده… كه تنها توجيه اكران فيلم از نگاه بنده، موضوع جبران خسارات ناشي از توقيف فيلم و بازگشت سرمايه است و به تهيه كننده محترم فيلم برمي‌گرده…..

  متاسفانه در هر دو حالت فقط افسوس….

  بيچاره تماشاگر…. بيچاره سينما….

  پاسخ
 7. 7

  ماهان

  موضوع فیلم تجاوز پدر به دخترش بوده واسه همین سانسور شده و اسمشم ک مشخصه خانه دختر

  پاسخ
  1. 7.1

   ℳahla

   نویسنده ی این فیلم گفتن ڪه من فیلمی با موضوع تجاوز پدر به دختر اصلانساختم

   پاسخ
  2. 7.2

   محمد

   فکر نکنم این موضوع باشه

   پاسخ
 8. 8

  نيما

  چرا اكثره فيلمايه ايراني اولش رو با موضوعه جالبي شروع ميكنه ولي نزديك به آخراي فيلم كه ميشه اصن بلد نيست كه دُرُست تموم بشه…..بعدشم آخه واقعاً اين چه اسميه واسه اين فيلم؟؟!!!!خيلي اسمش بي ربطه!!!!! آخره فيلمو خيلي بد تموم كرد.

  پاسخ
 9. 9

  ℳahla

  افتضــــــــــــــاح بود و مبهم
  اولش عجیب جذب فیلم شده بودم،ولی آخرش خیلی برام گنگ و مبهم بود…
  اون شخصیتای نیمه اول داستان(دوستای سمیرا) ڪه فڪ میڪردم قراره تا آخر همونا داستان فیلم رو ب پیش ببرن ڪلا در نیمه ی دوم محو شده بودن!!!
  آخـــــــه این چه فیلماییه ڪه میسازین؟؟

  پاسخ
  1. 9.1

   جلال

   اونا فقط داشتن نشون میدادن ک ی بلایی سر دختر اومده و پدرش مشکوکه…در نیمه دوم داستان ک سانسور بشدت مشهوده نشون میده ک به دختر تجاوز شده توسط پدر خانواده…ک متاسفانه با حذف سکانسایی از فیلم و حتی برداشت دوباره بعضیشون فیلم بفنا رفت

   پاسخ
 10. 10

  یک مخاطب

  همه نشانه های فیلم میگه که موضوع به احتمال زیاد تجاوز بوده
  آن هم به کودک
  آن هم توسط پدر
  که متاسفانه چون هنوز در ایران بی صاحب، این موضوع تابو هست، سانسورش کردن.
  نشانه ها:
  ۱٫ بحث اول بر سر این میتونه باشه که آیا سمیرا مشکلی داشت یا نه؟ جواب بله است، چون اگر مشکلی نداشت، و رفتارش فقط از سر ترس از معاینه پزشک بود، به اون شدت واکنش نشون نمی کرد، و مثلا ممکن بود چند وقت بعد آمادگی روحی پیدا می کرد و راضی میشد بره معاینه یا نهایتا چون بهش برخورده بوده، عروسی رو به هم میزد؛ نه اینکه خودش رو به کشتن بده. پس قطعا مشکلی داشته.
  ۲٫ دختری که حاضر نبوده قبل از ازدواج، دستش به نامزدش که ظاهرا محرم نبودن (صیغه نشده بودن) بخوره، چطور میتونسته روابط نامشروع دیگه ای داشته بوده باشه، پس مساله اینکه با پسری دوست بوده و روابط آزاد داشته بوده و …. منتفی هست، به علاوه که دوستهاش هم (در طول صحبت با نامزد سمیرا در بهشت زهرا) به مثبت بودن و سر به راه بودن سمیرا اشاره کردن و همین طور بقیه افرادی که هر یک به نوعی ارتباطی با سمیرا داشتن، مثل نصاب لباس شویی، مسئول تالار عروسی و… که از شخصیت سمیرا تعریف می کردن.
  ۳٫ کدوم پدری هست که دخترش به مرگی مشکوک بمیره اون هم با این بدنامی، و این قدر ساکت بمونه و خونسرد باشه و بگه قسمت بود، اتفاقیه که افتاد و… یا به دامادش فقط بگه راستشو بگو تو به این دختر دست زده بودی!!!!!!!! در این مواقع پدر ها اون هم با ظاهر مذهبی پدر سمیرا، خودشون رو جر میدن از خشم و غیرت و عصبانیت. اینکه اینقدر خونسرد بود یعنی ماجرا براش پرواضح بوده.
  ۴٫ وقتی ستاره سعی داره دوستهای سمیرا رو پیگیر ماجرا نگه داره، یعنی یه چیزی میدونه، یعنی به احتمال زیاد پای درددل های سمیرا نشسته بوده و ماجرای گذشته سمیرا رو میدونسته و می خواسته از این طریق فریادش رو نشون بده.
  ۵٫ اسم فیلم به طور کامل و بسیار واضح به این مساله اشاره میکنه. “خانه دختر”، یعنی همه مساله فیلم و سوژه اصلی و پیام فیلم همون بوده و از اونجا سرچشمه میگیره. اگر غیر از این باشه، اسم فیلم به نظر خیلی بی جهت و بی ربط میاد.
  اینکه نویسنده و کارگردان گفتن تا به حال فیلمی با مضمون تجاوز پدر به دختر، نساختن، خب مخاطبان گرامی، با اون همه سانسور و توقیف ، مشخصه که قرار بوده برملا نشه این فاجعه ها (فاجعه تجاوز، که البته نه فقط در ایران بلکه در همه جای دنیا رخ میده) قرار شده با حذفیات اصلا همچنین چیزی به ذهن مخاطب نرسه که پدری به دختر بی مادر و بی پناهش، تجاوز کرده. با این شروط اجازه پخش در جشنواره و بعد هم باز با سانسور بیشتر توسط خائنین به انسانیت، اجازه اکران عمومی داده شده، بعد انتظار دارید کارگردان بگه بله موضوع همین بوده که شماها می فرمایید و به همین علت اجازه پخش ندادند….
  کاش باز هم این نوع فیلم ها ساخته بشه چون این تابوهای بی جا که شکسته بشه باعث میشه آگاهی جامعه بیشتر بشه و در نتیجه کودکان بیشتری از آسیب های این چنینی در امان بمانند.
  همین قدر با این میزان بی رحمانه سانسور هم خوبه؛ از هر حرکت کوچکی که باعث بشه تابوهای بی دلیلی که در جامعه وجود دارند، شکسته بشه،حمایت می کنیم…
  فیلم “خانه دختر” را ببینیم و در مورد چرایی ابهاماتش و پیام فیلم بیندیشیم
  به امید ساختن جامعه ای آگاه تر، شادتر و سالم تر…

  پاسخ
  1. 10.1

   مهرداد

   بهترین نقد خیلی عالی

   پاسخ
  2. 10.2

   مینا

   آفرین،دقیقا مشخص بود فیلم خیلی ناقصی داره و داستان چیه

   پاسخ
  3. 10.3

   جلال

   مرسی بابت توضیح کاملت..چطوور نقاد این فیلم اینارو نمیدونست در عجبم…ولی ای کاش سه شال پیش بدون سانسور پخش می شد

   پاسخ
  4. 10.4

   نازنین

   عالی بود/با نظرتون موافقم.از سینما که خارج میشدیم همه پر از گلایه بودن که فیلم خوبی نبود ولی از نظر من همین اعتراض های کم و کوچک هم شروع خوبی میتونه باشه تو این همه خفقان و ظلم

   پاسخ
  5. 10.5

   شالیزه

   عالی بود نقدتون

   پاسخ
  6. 10.6

   سمانه

   عالی بود بهترین نقد

   پاسخ
  7. 10.7

   reza

   خیلی گلی سه روزه فکرمو مشغول کرده بود . نقد کاملی بود کل ابهامات برداشته شد مرسی

   پاسخ
  8. 10.8

   محمدرضا

   عالی بود واقعا نقد بجایی بود و واقعا موضوع فیلم همین بوده و با سانسور بفنا دادن فیلمو…نقدی که نوشته شد خوندم واقعا بی انصافی با شناختی از شاه حسینی دارم هیچوقت پایان فیلمو به این صورت تمام نمیکنه..واقعا این تابوی فرهنگی کی باید شکسته بشه مشخص نیست و با اینکارشون بعد تر به شعور مخاطب توهین میکنن اگه قرار بود با سانسور فیلمو خراب کنید دیگه چرا اجازه اکران دادید؟؟؟

   پاسخ
  9. 10.9

   Tikiliidolls

   ممنون از توضیحتون …

   پاسخ
 11. 11

  عرفان

  از اقای بهداد و خانوم آهنگرانی و کوثری بعید بود چنین فیلمی بازی کنن
  من حداقل فکری که در مورد یه فیلم میکنم اینه که : یا خیلی سطح پایین و معمولی باشه که حداقل یه چیزی ازش بفهمیم یا یه واکنشی نشون بدیم ( مثه ناردون ) یا پایان باز باشه که یه حدس در موردش بزنم مثه خیلی از فیلمای این دوره

  ولی این فیلم الحق و الانصاف هیچی نداشتتتتتتتتت

  اقای حامد بهداد هم اصن به این نقش نمیخورد که همش یکی سرش داد بزنه یا بهش زور بگه ( پدر نامزدش ) ولی هیچی نگه و خونسرد باشه
  یا توی تالار اون یارو هی گف به من چه و شما باید هزینشو بدین و هی بهونه میورد ولی حامد بهداد خونسر نگاهش میکرد

  انتظار تماشاچی از حامد بهداد این نیست و فقط اونجاش که سره مادرش داد زد تازه فهمیدم عه ایشون حامد بهدادیه که ما میخوایم

  دزدی کردن فقط از خونه مردم بالا رفتن نیست
  اینکه یه فیلم به شدت بی سر و ته میسازی و مردم رو به سینما میکشونی که پول بدن و فیلمتون رو ببینن هم دزدی حساب میشه ( منظورم به تهیه کننده و عوامل فیلمه نه سینماها )

  پاسخ
  1. 11.1

   جلال

   ای کاش شما قبل رفتن به سینما یکم در مورد این فیلم تحقیق میکردی…حامد بهداد عاشق دختری شده ک پدرش اونو مورد تجاوز قرار داده…حامد بهداد ی ادم عاشقه حتما قرار نیست بزن بهادر باشه…داره درد اجتماع رو میگه…نمیتونه ابروریزی کنه…خود خوری میکنه…

   پاسخ
  2. 11.2

   بابک

   یعنی اینی که شما و البته خیلی از “منتقد” هایی که به لطف اینترنت و یه وبلاگ فرصت نقد فیلم بدست آورده اند، مثل شما از حامد بهداد یه بزن بهادر با رگ گردن باد کرده می خواهند، منو یاد تماشاگرهای فیلم فارسی های قبل از انقلاب می اندازه که اگر یه فیلمی صحنهء بزن بزن تو کافه و کاباره نداشت فیلم براشون فیلم نبود!!

   پاسخ
 12. 12

  مینا

  به نظرم زیادم بی سرو ته نبود! دختری که از دادن دستش به کسی که کمتر از بیست و چهار ساعت تا عقدشون مونده اکراه داره قطعا هیچ مشکلی نداره! نظرم اینه که به سمیرا تجاوز شده بود و مدام دنبال کمک از همسر آینده بود که به دلایلی نتونست و در آخر هم خودشو کشت! فیلم فکوس کرده روی رسم عقب افتاده چکاب دوشیزگی و بهم زدن زندگی عاشقانه افرادی که شاید این مسائل براشون اهمیت نداشته باشه!

  پاسخ
 13. 13

  جلال

  حیف…حیف …فقط میتونم بگم حیف…اقای نقاد شما ک میدونی این فیلم در مورد تجاوز پدر به دخترشه چرا میای میگی بازی در نیومده؟چرا میای میگی گنگ بوده؟مگه با سانسور چیزی واضح میشه؟چرا داریم سینمارو میکشیم عقب؟این فیلم واسه سه سال پیشه؟تاز امسال تجاوز پدر به بچه دو ساله رسانه ای شد؟یعنی هنرمند و سینما سه سال جلوتر تلنگر میخواست بزنه…چرا ما نمیفهمیم؟چرا ما عقب مانده ایم؟چرا چیزاهای تابو نباید گفته بشه؟چرا نباید تلنگر زده بشه؟فیلم عالی بود..درد اجتماع…امان از مسیولین بی تدبر و بی کفایت

  پاسخ
 14. 14

  نوید

  داستان فیلم بسیار عالیه.تجاوز پدر به دختر خودش.و یک اشتباه در بعضی از تفکر های مسخره که تصمیم میگیرن دختر را قبل ازدواج به ازمایشگاه ببرن و به نظر بنده که نظر حامد بهداد هم در فیلم همینطور بود گفت این ابروی دختر مردمو بردید و اشاره داره به بعضی از رسم رسومات مسخره در ایران.و این اتفاقات که باعث شد سمیرا(رعنا ازدی ور)خودکشی کنه.دیالوگ های خوبی هم داخل فیلم رد و بدل شد مخصوصا دیالوگ بین منصور و سمیرا داخل ماشین.ولی ساسنور باعث شد که این فیلم افتضاح باشه از نظر هر بیننده ای.ولی داستان عالی.بازیگر ها عالی بازی کردند.ولی در کل به نظر بنده این فیلم یا باید بدون سانسور اکران میشد یا اصلا اکران نمیشد.

  پاسخ
 15. 15

  محمد

  همون طور که در نقد فیلم گفته شد فیلم شروع خوبی داشت و همه چیز خوب پیش می رفت ولی بعد یهو خراب شد حتی فلاش بک زمانی که به روز مرگ سمیرا میرن بیشتر از قبل فیلم گنگ میشه زمانی که فیلم تموم شد با خودم گفتم صد رحمت به اصغر فرهادی حداقل میشد فهمید اخرش چی میشه الخصوص فروشنده اما این خانه دختر خیلی گنگ بی معنی بود که گفتم اصلا دلیل توقیف فیلم چی بود بهتر حداقل کارگردان بیاد در یه جایی یه توضیحی کوتاه بده

  پاسخ
 16. 16

  Mo

  متاسفانه هنوز تابو؟!؟!
  خدا رحم کنه به این مملکت با چنین شما هایی!
  همین صحبت کردن و سر زبون انداختن چنین مزخرفاتی باعث میشه ی سری که صد سال دیگه به ذهن‌شان خطور نمی‌کرد چنین کار رذل و پستی به سرشون بزنه و با حقیقت بپیونده
  اما کو سواد رسانه ای…!
  فقط به فکر کمترین سانسور با هر قیمتی هستین
  اگه خیلی سانسور ها بد و بیخود دلیل نمیشه هر سانسوری اینطور باشه

  پاسخ
 17. 17

  راز

  اصلا هیچی از فیلم متوجه نشدم. آقا هست تو جامعه ما تجاوز پدر به دختر هست قبول کنید دیدم و شنیدم که میگم.

  پاسخ
 18. 18

  گلبرگ

  عالیییییی بدد واقعا . کاش میشد بدون سانسورشم ببینیم

  پاسخ
 19. 19

  نوری

  من فیلمو تازه دیدم،انقد گنگ بود ک سریع اومدم سرچ کردم ببینم جریان چی بود،حالا ک ابهامات برطرف شد،نظرم اینه ک عالی بود،حتی سانسور شدش،مهم اینه ک حداقل ۴ نفر میهفمن درد فیلم چی بوده…

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا می‌باشد. تماشای فیلم تماس با ما