درباره نویسنده

مدیسا مهراب پور

مدیسا مهراب پور

دانشجوی سینما دانشگاه سوره، منتقد سایت كافه سینما، روزنامه جام جم. مهمتر از همه اینها اما من هم مثل جولز داستان‌های عامه‌پسند سعی می‌كنم آدم بهتری باشم.

مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. 5
  Avatar

  حسین

  با سلام .این فیلم رو به اصرار دوستی دیدم ولی واقعا چیزی برای ارائه نداشت.بازیهای خیلی معمولی و سطحی و شخصیتهایی که اصلا پرداخت نشده بود .و برخلاف عقیده شما بازی درخشانی از مهرانفر و مقدمی ندیدم.و از خنده روده بر که هیچ حتی لبخند هم نزدم .وجود بعضی کاراکترها زیادی بود و بود و نبودشدن فرقی نمیکرد(شخصیت برادر صنم).
  در کل با نقدتون شدیدا مخالفم
  یا حق

  پاسخ
  1. 5.1
   Avatar

   علیرضا

   بابا بازی شناس..‌ کاراکتر اضافه پیدا کن…
   فیلم خوش ساخت و قشنگی بود و کاملا با نقد موافقم.
   و فیلمی بود که میشد برای یه پدر و مادر ۷۰ ساله و کم سواد هم گذاشت تا اونا هم لذت ببرند. خودم هم که لذت بردم

   پاسخ
 2. 4
  Avatar

  محسن

  با احترام به نقدتون گمون می کنم شما فیلم دیگه ای رو دیدید. به سختی میشه از این فیلم دفاع کرد .

  پاسخ
  1. 4.1
   Avatar

   علیرضا

   به قول بازیگر فیلم خیلی ببخشید ها.. ببخشید ها.. این فیلم کسی مثل اصغر فرهادی نبود که. فیلم قشنگی برای لذت و سرگرمی بود و البته با هنر و توانایی بالا ساخته شده بود. و بهتر از خیلی از فیلم‌های کمدی چند سال اخیر.

   پاسخ
 3. 3
  Avatar

  علیرضا

  خیلی عالیه این فیلم
  واقعا ۲۰ بار ارزش دیدن داره

  پاسخ
 4. 2
  Avatar

  سامان

  با این جمله تو که “تماشاگر را خنگ و ساده لوح فرض نمی کند” مخالفم. مثال: تماشاگر چطور باید قبول کنه که عروس خانواده که ادعای تجربه بالا در مامایی (اگر درست یادم مونده باشه) داره و بر همین اساس اولین نفریه که از موضوع بارداری مادرشوهرش باخبر میشه (با ادعایی شبیه این که قادره با دیدن چهره یک زن باردار به قضیه پی ببره) و در واقع حسابش رو از بقیه فرزندان خونواده از نظر هوش و ذکاوت جدا می کنه بعد از گم شدن بچه و دیدن اون در آغوش زنی که سال ها در انتظار فرزند بوده از تشخیص اینکه این بچه، همون نوزادیه که قبلا دیده عاجزه؟ صرفا به این خاطر که داستان ادامه پیدا کنه و احتمالا با این توجیه نادرست که مخاطب نباید انتظار منطق در یک فیل طنز باشه. توجیهی که می تونست درست باشه به این شرط که پیرنگ داستان از ابتدا اینطور معرفی می شد و به نوعی با فضایی فانتزی رو به رو می بودیم.
  استفاده از شوخی های کهنه ای نظیر افتادن ها، پرت کردن وسایل حین دعوا، خالی کردن عقده سر کودکان، به کار بردن نفرین های مادربزرگی و… هم اگر توهینی به سلیقه مخاطب نباشن به هیچ وجه قدمی رو به جلو نیستن.
  خانم مقدمی هم با اینکه به اندازه یک نقش اصلی فرصت خودنمایی داشتن نسخه ای به مراتب ضعیف تر از بازی کوتاه ولی چشمگیرشون توی فیلم “نفس” رو ارائه دادن که از نظر شخصیتی تشابهات فراوانی بین این دونقش وجود داشت (هردو: زن شهرستانی/دهاتی و مدام شاکی از شوهر). که البته این تفاوت رو به پای کارگردان می نویسم.
  در ضمن حساب این فیلم به نظرم عمیقا از فیلم زاپاس جداست.

  پاسخ
  1. 2.1
   Avatar

   سامان

   “با این جمله تون”…اشتباه شد

   پاسخ
 5. 1
  Avatar

  محسن

  من این فیلم رو ندیدم ولی تفاوت عجیبی بین دیدگاه شما و جدول ارزش گذاری سایت کافه سینما و نظرات منتقدینش دیده میشه…هم فیلم خجالت نکش و هم بمب که با تحسین همه جانبه شما همراه بود در کافه سینما به سختی ازشون انتقاد شده…البته هر منتقدی دیدگاه خودشو داره و تعجب من صرفا به این دلیل بوده که شما قبلا با کافه سینما همکاری داشتید و فکر میکردم خط فکری نزدیکی به تیم کافه سینما در نقد فیلم ها دارید…البته شاید در گذشته داشتید و حالا نه!

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما